Seriál LYŽUJ LESY přilákal do Nového Města na Moravě více než 200 malých závodníků

Seriál LYŽUJ LESY přilákal do Nového Města na Moravě více než 200 malých závodníků

14. 2. 2019 Nezařazené 0

Druhý ročník seriálu náborových běžeckých závodů LYŽUJ LESY se chýlí ke svému konci. Jeho předposlední podnik napsali žáci základních škol v úterý 12. února v Novém Městě na Moravě. Navzdory nepřízni počasí se pátého závodu seriálu ve Vysočina Aréně zúčastnilo více než 200 dětí. „Těší mě, kolik malých nadšenců se rozhodlo zajet si tak hezký závod,“ řekl ambasador akce a bývalý reprezentant Jiří Ročárek.

Teplota kolem nuly, chumelenice a silný vítr. Přestože počasí nebylo k předposlednímu podniku seriálu LYŽUJ LESY zrovna vlídné, našlo si cestu do Vysočina Arény, která pravidelně hostí ty nejprestižnější mezinárodní závody, celkem 210 žáků základních škol z celého Novoměstska, ale také například z Brna či Žďáru nad Sázavou.

Organizátoři ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě připravili pro účastníky obratnostní závod plný překážek. Mladí závodníci se museli na trati popasovat například s terénními vlnami, slalomem, překračováním podélných překážek, podjezdem či jízdou pozadu. Vzhledem k velkému množství dětí se startovalo intervalově a ve dvojicích. Někteří toho využili a bojovali na trati se svým protějškem do posledního metru, jiní to zase pojali jako pohodovou vycházku.

„Všiml jsem si lyžařů především z řad těch neregistrovaných, kteří zde závodili už loni. Minulý rok tady řada z nich stála na běžkách vůbec poprvé a mnozí letos znovu dorazili změřit své síly. První zkušenost s během na lyžích je tedy neodradila, a ještě byl znát pokrok při pohybu na lyžích. Ukázat dětem krásy běžeckého lyžování a dát jim podnět k tomu, aby u něj vydržely, je posláním celého projektu. A to se tady očividně povedlo,“ těšilo hlavního koordinátora seriálu LYŽUJ LESY Jana Šmída.

Stejně jako všechny předešlé měl také závod v Novém Městě na Moravě svého hvězdného ambasadora. Mladé závodníky přišel osobně pozdravit a podpořit bývalý reprezentant Jiří Ročárek. „Moc se mi ta akce líbila. Počasí sice moc nevyšlo, ale můžeme být rádi, že je sníh. Strašně mě překvapilo, kolik dětí se tady sešlo, protože když jsem ráno přišel, bylo tu jen pár odvážlivců. Před startem se to tady ale celé zaplnilo. Jsem šťastný, kolik malých nadšenců se rozhodlo zajet si takový hezký závod, a do budoucna to jedině vítám,“ měl radost Ročárek.

Účastníci měli, jak je v seriálu LYŽUJ LESY zvykem, možnost půjčit si lyžařské vybavení a nechat si od organizátorů odborně připravit lyže. První tři závodníci, kteří se ve svých kategoriích poprali s úskalími tratě nejlépe, obdrželi při závěrečném ceremoniálu věcné ceny. „I zde v Novém Městě na Moravě se závod vydařil. Děkujeme organizátorům za přípravu tohoto závodu, bylo to perfektní. Jsem potěšen, jaké množství závodníků sem dorazilo, ať už byli z místního klubu, nebo především ti, co se běžeckému lyžování aktivně doposud nevěnují,“ uvedl vedoucí odboru marketingu a komunikace Lesy ČR Ondřej Kopecký.

Druhý ročník seriálu náborových závodů LYŽUJ LESY uzavře poslední podnik, který je na programu 6. března v areálu Jahodová louka na Božím Daru.