Podnik LYŽUJ LESY v Jablonci nad Nisou trhal rekordy.

Podnik LYŽUJ LESY v Jablonci nad Nisou trhal rekordy.

3. 2. 2019 Nezařazené 0

Druhý ročník seriálu náborových závodů LYŽUJ LESY je přesně ve své polovině. Ve třech podnicích a ve třech různých regionech už se do něj zapojilo přes 600 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií, což je téměř stejný počet, jako za celý minulý ročník.

Třetí díl zavedl seriál LYŽUJ LESY do Jablonce nad Nisou. Ten překonal všechny dosavadní rekordy v účasti a na středu 30. ledna bylo přihlášeno 300 dětí ze základních škol z celého širého okolí. „Jablonec jen dokázal, že je sportovním městem, přispěl fakt, že se závod v tomto dějišti konal už podruhé, počasí bylo ideální a již od začátku zimy se tu drží sníh. Děti tak mají dostatek možností lyžovat,“ říká hlavní koordinátor projektu LYŽUJ LESY Jan Šmíd.

Pořádající Ski Klub Jablonec připravil v běžeckém areálu Kolečko mladým závodníkům ideální podmínky. Děti ze základních škol z celého Jablonecka (Jablonce, Tanvaldu, Lučan, Velkých Hamrů, Janova, Železného Brodu, Kokonína, Českého Dubu, Josefova Dolu a Liberce) byly rozděleny do čtyř kategorií dle ročníků základní školy a také podle toho, jestli už mají s běžeckým lyžováním zkušenosti, nebo jsou úplnými začátečníky. Stejně jako na všech závodech seriálu si účastníci mohli bezplatně půjčit lyžařské vybavení a využít možnosti nechat si odborně namazat lyže. V samotném obratnostním závodě se pak museli popasovat hned s několika typy překážek.

První tři z každé kategorie obdrželi od pořadatelů věcnou cenu. Zvlášť byli vyhlašovány dívky a chlapci a také neregistrovaní závodníci a ti, kteří už jsou registrováni v některém klubu Svazu lyžařů ČR. Svou přítomností, radou a fotografií děti potěšil bývalý reprezentant, dvojnásobný medailista z mistrovství světa a současný asistent reprezentačního trenéra Dušan Kožíšek.

Seriál LYŽUJ LESY se nyní přesune ze severu Čech do Podkrkonoší. Čtvrtý závod druhého ročníku je na programu v Jilemnici 6. února. Zároveň už je znám také termín přeloženého podniku na Božím Daru, který se měl původně jet v polovině ledna. Sněhová kalamita v Krušných horách však závod odložila, a děti se tak v božídarském areálu Jahodová louka mezi sebou i s nástrahami tratě utkají až 6. března. „Lesy ČR podporují sportování ve volné přírodě. Těší nás, že díky projektu LYŽUJ LESY se k běžkování dostane více dětí,“ říká vedoucí odboru marketingu a komunikace Lesy ČR Ondřej Kopecký.