Lipová lázně v úterý přivítá seriál závodů pro děti LYŽUJ LESY

Lipová lázně v úterý přivítá seriál závodů pro děti LYŽUJ LESY

21. 1. 2019 Nezařazené 0

V úterý 22. ledna je na programu další podnik seriálu náborových závodů pro děti LYŽUJ LESY. Organizátoři byli nuceni vzhledem ke sněhovým podmínkám změnit dějiště. Místo Jeseníku tak závod proběhne v nedaleké obci Lipová lázně v místní části Horní Lipová. Žáky základních škol a víceletých gymnázií přijde osobně pozdravit ambasador závodu a český reprezentant Adam Fellner.

Druhý ročník seriálu pro žáky základních škol LYŽUJ LESY, který je oproti minulé sezoně rozšířen už na šest závodů v šesti různých lokalitách, odstartoval 10. ledna ve Vimperku. „První ročník LYŽUJ LESY nám jasně ukázal, že děti mají o běžecké lyžování zájem, a tak má v tomto projektu jednoznačně smysl pokračovat. Jsme velmi rádi, že jsme se se státním podnikem Lesy ČR domluvili na prodloužení strategického partnerství, které podporuje zejména sportování dětí a mládeže,“ říká sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Lukáš Sacher. „Vzhledem k velkému počtu zúčastněných dětí jsme se rozhodli seriál rozšířit ze čtyř závodů na šest,“ dodává.

V úterý 22. ledna se seriál přesune do obce Horní Lipová, kde pořádající klub Fenix Ski Team Jeseník připravil okruhy 200 a 500 metrů plné umělých i přírodních překážek umožňujících propojení techniky běhu a obratnosti na lyžích. Závodit se bude ve čtyřech kategoriích dle ročníků základní školy, tedy v kategorii pro 1.-2. třídu, 3.-5. třídu, 6.-7. třídu a 8.-9. třídu. Vyhlášení vítězů a tratě budou zvlášť pro závodníky již registrované v lyžařském oddíle a pro neregistrované závodníky bez větších běžkařských zkušeností. Start první kategorie je na lyžařských tratích u penzionu Kovárna na programu v 10:30. Vyhlášení proběhne před objektem Magacína, kde bude pro účastníky připraveno bohaté občerstvení.

Každý podnik seriálu LYŽUJ LESY má svého ambasadora z řad slavných bývalých či současných reprezentantů, který je s dějištěm konkrétního závodu nějakým způsobem spjat. V Lipová – lázně v jím bude člen národního týmu Adam Fellner.