Závod pro děti LYŽUJ LESY se vrací na Boží Dar

Závod pro děti LYŽUJ LESY se vrací na Boží Dar

14. 1. 2019 Nezařazené 0

Přesně po roce se na Boží Dar vrací unikátní náborový závod pro děti základních škol. Na tamní Jahodové louce proběhne ve středu 16. ledna další podnik seriálu žákovských závodů v běhu na lyžích LYŽUJ LESY, na kterém bude osobně přítomen ambasador akce, medailista z mistrovství světa i olympijských her Lukáš Bauer.

 

Druhý ročník seriálu pro žáky základních škol LYŽUJ LESY, který je oproti minulé sezoně rozšířen už na šest závodů v šesti různých lokalitách, odstartoval 10. ledna ve Vimperku. Hned následující podnik proběhne na Božím Daru, kam se projekt vrátí na den přesně po roce. Loni 16. ledna na Jahodové louce závodilo na 180 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií.

„První ročník LYŽUJ LESY nám jasně ukázal, že děti mají o běžecké lyžování zájem, a tak má v tomto projektu jednoznačně smysl pokračovat. Jsme velmi rádi, že jsme se se státním podnikem Lesy ČR domluvili na prodloužení strategického partnerství, které podporuje zejména sportování dětí a mládeže,“ říká sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Lukáš Sacher. „Vzhledem k velkému počtu zúčastněných dětí jsme se rozhodli seriál rozšířit ze čtyř závodů na šest,“ dodává.

Stejně jako loni si účastníci vyzkouší obratnostní závod, ve kterém se budou muset popasovat hned s několika disciplínami, například se slalomem, terénními vlnami, jízdou pozadu, otočkami, přeskoky, soupaží, rovnováhou na jedné noze, podlézáním nebo výměnou lyží. Trať závodu bude pro soutěžící k dispozici před startem, aby si každý závodník mohl vyzkoušet, co ho během závodu čeká.

„Důraz přitom klademe na začínající a neregistrované běžkaře, kterým bude přizpůsobena trať závodu. Cílem je zábavnou a atraktivní formou dětem představit, jak krásný sport běžecké lyžování je. A protože předpokládáme, že o závody bude zájem i mezi dětmi, které nemají vlastní výbavu, bude součástí každé akce také možnost si vypůjčit lyže, hole i lyžařské boty,“ říká Sacher.

Závodit se bude ve čtyřech kategoriích dle ročníků základní školy, tedy v kategorii pro 1.-2. třídu, 3.-5. třídu, 6.-7. třídu a 8.-9. třídu. Vyhlášení vítězů a tratě budou zvlášť pro závodníky již registrované v lyžařském oddíle a pro neregistrované závodníky bez větších běžkařských zkušeností. Podrobné informace o projektu a jednotlivých závodech najdete na novém webu lyzujlesy.cz

Každý podnik seriálu má svého ambasadora z řad slavných bývalých či současných reprezentantů, který je s dějištěm konkrétního závodu nějakým způsobem spjat. Na Božím Daru jím nemůže být nikdo jiný než legendární běžec na lyžích a několikanásobný medailista z mistrovství světa i olympijských her Lukáš Bauer, jenž svou přítomností na závodě potěšil dětské účastníky už minulý rok.

Pořadatel LK Slovan Karlovy Vary zajišťuje zdarma dopravu pro všechny účastníky na místo konání akce a zpět. První kategorie na Jahodové louce odstartuje v 10:30, vyhlášení výsledků je na programu ve 12:30 a první tři závodníci z každé kategorie obdrží věčné ceny.

 

Kompletní rozpis druhého ročníku LYŽUJ LESY:

Místo:                    Pořadatel:                                     Termín:                  Ambasador:

Vimperk                 Fischer Ski klub Šumava z.s.        10. ledna 2019        Martin Jakš
Boží Dar                LK Slovan K. Vary z.s.                   16. ledna 2019        Lukáš Bauer
Jeseník                  FENIX SKI TEAM JESENÍK z.s.   22. ledna 2019        Adam Fellner
Jablonec n. N.       SKI KLUB JABLONEC                  30. ledna 2019        Martin Koukal
Jilemnice               ČKS SKI Jilemnice                        6. února 2019          Květa Pecková-Jeriová
Nové Město n. M.  SK Nové Město na Moravě z.s.    12. února 2019        Jiří Ročárek